Video ślubne

Oferujemy nowoczesne ślubne usługi video. Pracujemy na pełnoklatkowym bezlusterkowcu Sony a7III oraz profesjonalnych lustrzankach Canona 5D MKIV oraz 6D. Dysponujemy niezbędnym sprzętem, jak mikrofony zewnętrzne, statywy, stabilizatory gimbal, które pomagają nadać materiałowi płynny, kinowy wygląd. Opcjonalnie istnieje możliwość jednoczesnego nagrywania na 3 kamerach.

Posiadamy uprawnienia Kurii Biskupiej do wideofilmowania w obiektach sakralnych.

Realizujemy głównie krótkie i dynamiczne formy filmowe – teledyski ślubne do 4 minut. Towarzyszymy Wam od przygotowań, przez błogosławieństwo, przyjazd do kościoła/USC, uroczystość zaślubin, wesele aż do oczepin. Zwieńczeniem materiału jest plener ślubny zrealizowany w innym dniu, który nadaje całości niepowtarzalny charakter. Stawiamy przede wszystkim na przyjemny odbiór oraz krótszy, ale treściwy materiał w duchu “mniej znaczy więcej”.

Teledysk ślubny

Nasza ulubiona forma filmowa, to krótki teledysk, do 4 minut. Jego długość opiera się głównie na długości wybranego utworu będącego podkładem muzycznym (oczywiście macie możliwość wyboru utworu lub możecie pozostawić to nam). Teledysk jest skrótem z dnia ślubu i pleneru, który z racji swojej długości zawiera wybrane, najciekawsze momenty. Występuje tu dynamiczny montaż, najczęściej pod rytm muzyki. Teledysk w dużej części opiera się na plenerze, przygotowaniach i zabawie, przeplatanymi z ważnymi chwilami z ceremonii zaślubin. W tym wypadku chronologia nie musi być zachowana.

Film ślubny

Dłuższy film, do około 45 minut. Jego ostateczna długość zależy od wielu czynników, m.in. ilości atrakcji. Im ciekawsza jest zabawa, więcej jest interesujących momentów, tym większa szansa na nieco dłuższy film z większą ilością ujęć. Zarówno film, jak i teledysk, to autorskie materiały. To zapis tego, jak my widzieliśmy dzień Waszego ślubu, w związku z czym polegacie na naszym doświadczeniu, wizji i sposobie przedstawienia oraz montażu.

Film ślubny jest montowany w sposób dynamiczny z zachowaniem chronologii najważniejszych elementów. Standardowo nasz dzień pracy podczas ślubu to około 12 godzin i powstały w tym czasie materiał musimy zmieścić w 45 minutach filmu. To wymusza dobranie odpowiednich proporcji wszystkich elementów. Np. najczęściej ceremonia ślubna zamyka się w około 10 minutach filmu (możliwe jest wydłużenie tej części, po wcześniejszym ustaleniu podczas ostatniego spotkania na około miesiąc przed ślubem); zabawa z oczepinami to około 25 minut. Z racji dużej ilości materiału, która musi zmieścić się w maksymalnie 45 minutach, montaż musi być dynamiczny, czyli ujęcia tam gdzie to możliwe są krótkie i przeplatane są różne plany, np. ogólny, detal, plan amerykański itd. , co wpływa na zwiększenie komfortu oglądania filmu i upodabnia go do produkcji telewizyjnych – oglądanie nie jest nudne, jak w przypadku stary filmów weselnych z lat 90.

Staramy się nagrywać możliwie dużo dźwięku zastanego podczas pracy i wykorzystać go podczas montażu, np. muzyka zespołu grającego na żywo, oczepiny, błogosławieństwo, przysięga. Jednak nie odpowiadamy za to, że niektóre elementy mogą nie nadawać się do wykorzystania z powodów niezależnych od nas, np. płacz dziecka, odgłosy gości, szumy z ulicy itd. W przypadku gdy zabawę prowadzi DJ, z reguły zastępujemy utwory odtwarzane przez DJ’a oryginalnymi, aby dźwięk był jak najlepszy i pozbawiany był wszelkich zakłóceń z tła. Pod elementy, gdzie muzyka nie występuje lub dźwięk zastany jest nie do wykorzystania, tak jak podczas przygotowań czy pleneru, wybieramy utworu muzyczne pasujące do scen rozgrywających się w danej chwili.

Plener w długim filmie zawsze z racji chronologii jest umieszczany na końcu. Nie jest to teledysk, który jest odrębną, zmontowaną od podstaw krótką formą. Plener zamyka historię Waszego ślubu. Realizujemy go w inny dzień i najczęściej zabieramy Młodą Parę w atrakcyjne wizualnie miejsce, gdzie realizujemy wspólną wizję, staramy się podpowiadać, pomagać w ustawianiu itd.

Nie oferujemy jednak skrajnie długich wielogodzinnych statycznych filmów (modnych dawniej) z racji tego, że zabiera to bardzo dużo czasu na przejrzenie, odsłuchanie materiału. Nie mamy wpływu na to co mówią goście, a co może zarejestrować kamera. Poza tym nie jest to forma filmowa, która nas interesuje. Stawiamy na nowoczesność, dynamikę i przyjemny odbiór.

Vanilla Wedding Stories

To zupełnie nowy format. To usługa kompletna. Proponujemy Wam foto i video-reportaż w nowej odsłonie, który zawiera wszystko, czego możecie oczekiwać, a dodatkowo nie nadwyręży Waszego budżetu. Jeśli pełny pakiet fotograficzny i filmowy to za dużo, to Vanilla Wedding Stories jest odpowiednim rozwiązaniem. W tym pakiecie – ofercie specjalnej macie do wyboru: rozbudowany teledysk do 8 minut lub trailer do 2 minut i film video-historia do 10 minut (obie opcje zawierają najważniejsze, najlepsze, najładniejsze momenty dnia ślubu).

Termin realizacji

Średni czas jak potrzebujemy na oddanie Wam gotowego filmu i teledysku wynosi do 120 dni. Nie jest to sztywne, staramy się zawsze, aby pamiątka z tego dnia trafiła do Was jak najszybciej.